Звіт сільського голови про роботу Матвіївської сільської ради в 2021 році

Шановні депутати!  Для новоствореної Матвіївської громади 2021 рік був роком серйозних викликів, наполегливої праці та прийняття непростих рішень. У відповідності із  Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», дозвольте звітувати про проведену роботу за 2021 рік.

         Протягом звітного періоду свою роботу я будував перш за все виходячи з вимог та повноважень, наданих законодавством України і вона є невіддільною від роботи нашого депутатського корпусу, роботи виконавчого комітету, посадових осіб сільської ради. Працюючи однією командою, у своїй діяльності ми намагаємося бути чесними, справедливими й відкритими до людей, стояти на захисті їхніх прав і свобод.

        Цього року Матвіївська сільська рада працювала у складі 22 депутатів, які представляли інтереси всіх 12- ти населених пунктів. Важливою формою роботи була і залишається сесійна діяльність. Першочерговими питаннями на розгляді сесій, засіданнях виконкому, постійних депутатських та громадських комісій є питання соціально-економічного розвитку територіальної громади.

  В 2021 році відбулося  15 пленарних  засідань сесії. Активно працював у звітному періоді і виконавчий комітет сільської ради, проведено  10  засідань виконавчого комітету. Всього у 2021 році до сільської ради надійшло 231 звернення .Питання, які розглядалися на сесіях сільської ради були спрямовані виключно на покращення усіх сфер життєдіяльності громади та мешканців. За зверненнями мешканців  територіальної громади надавалася безоплатна первинна правова допомога. Жодна людина, яка потребує допомоги та підтримки не залишається поза увагою сільського голови та всіх працівників сільської ради. Протягом 2021 року у громаді відбулися заходи та роботи над створення соціально – економічної стратегії розвитку Матвіївської територіальної громади. Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності сільської ради, постійних комісій, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади. Необхідно було в найкоротші терміни здійснити організацію нових установ, відділів, закладів, а саме:

 • Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг населенню» – опікується одинокими людьми похилого віку, які потребують сторонньої  допомоги. Проводить роботу у сім’ях із неповнолітніми дітьми, які опинились в скрутних життєвих обставинах. Основна мета Центру є психологічна, моральна, просвітницька допомога мешканцям нашої громади.
 • Комунальна установа «Центр культури, дозвілля та спорту» – поєднала в собі творчі колективи, народні ансамблі, працівників та учасників самодіяльності всіх будинків культури минулих сільських рад. Адже громада одна  і заклад культури повинен бути об’єднаний та мати одну ціль – розвиток культури, спорту, туризму всієї нашої громади. Цього року їхніми зусиллями було проведено багато заходів для дітей та дорослих. Одним із головних заходів це святкування Дня Незалежності України, який відбувся у Матвіївському парку і зібрав понад 2000 відвідувачів.
 • Відділ освіти Матвіївської сільської ради створений задля координації роботи закладів освіти на території громади. За 2021 рік спільними зусиллями Відділу, адміністрації та працівників всіх шкіл, депутатського корпусу сільської, Запорізької обласної та Верховної рад, небайдужих мешканців проводилась робота, спрямована на створення умов рівного доступу до здобуття якісної освіти.
 • Відділ «Центр надання адміністративних послуг» поєднав в собі майже всі послуги, які повинна надавати сільська рада та її виконавчий комітет. На сьогодні це єдине вікно, де можна отримати послугу без черг під кабінетами ради, а саме головне те, що виконавець замовленої послуги не контактує із замовником (громадянином) і не може вчинити будь-яких незаконних дій. Даний Центр перебуває в постійному русі зі збільшення кількості адміністративних послуг.
 • Служба у справах дітей була створена для захисту прав дітей нашої громади. Протягом року здійснювала захист прав дитини, приймала участь у вирішені численних спорів батьків та дітей, брали участь у судових засіданнях, здійснювали контроль за дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітьми-сиротами, та дітьми позбавленими батьківського піклування.
 • Відділ соціального захисту населення забезпечує мешканців громади наступними послугами: оформлення та отримання пільг, субсидій, допомоги на лікування, оздоровлення та інше.  Забезпечують виконання відповідних соціальних програм громади.

Також за рік життя нової громади ми оптимізували вже існуючі комунальні установи, підприємства, заклади освіти.

 • Сферою водопостачання, водовідведення та поводження із побутовими відходами займається КП «Дружелюбівський сількомунгосп». До створення громади на територіях рад що об’єднались діяли свої підприємства, але з-за відсутності їх рентабельності довелось залишити тільки одне вищезгадане підприємство. Сьогодні Дружелюбівський сількомунгосп, не дивлячись на застарілі та аварійні мережі не має боргів та намагається працювати на поліпшення якості надання послуг.
 • Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт» став опорним закладом освіти до якого увійшли як філії Дружелюбівський НВК, Кам’янська ЗОШ І-ІІ ст., Купріянівський НВК. Таким чином ми створюємо рівні права для здобувачів освіти Матвіївської територіальної громади.
 • Комунальне сільськогосподарське підприємство «Матвіївка» провадить свою діяльність у сфері благоустрою, озеленення території Матвіївської громади. Зусиллями підприємства було виконано роботи по забезпеченню чистоти територій загального користування від карантинних рослин та бур’янів  біля 50,0 гектарів. Також виконано кронування та видалення аварійних дерев. Оновлення парків та скверів деревами та кущами.
 • Комунальне спеціалізоване підприємство «Пам’ять» взяло на своє обслуговування одинадцять кладовищ та території братських могил. Здійснювались обкоси територій кладовищ та прибирання і вивезення сміття. Також ведеться постійний облік захоронень.

Крім цього, виконавчим апаратом відповідно до Закону України «Про звернення громадян» постійно велася робота із зверненнями громадян. Проводилися особисті прийоми громадян відповідно до  затверджених графіків найбільш актуальні звернення стосувалися комунального господарства,  земельних відносин, питання соціального захисту. Всі звернення громадян уважно вивчаються, надаються відповіді або допомога у їх вирішенні згідно чинного законодавства, приймаються відповідні рішення виконкомів чи , за потреби, сесій сільської ради. Жодне звернення не залишилося поза увагою, вчасно оформлені документи та надані консультації. Графік      прийому      громадян  витримується – нарікань від жителів громади з цього приводу не надходило.

Депутати сільської ради також працюють на своїх виборчих округах, надають характеристики, акти обстеження умов проживання, підтвердження проживання без реєстрації та завжди активно приймають участь в роботі ради.

Одним із важливих завдань сільської ради є робота по наповненню місцевого бюджету, адже коли є кошти, тоді розвивається громада. Над наповненням бюджету сільська рада працювала постійно, в результаті чого кожний квартал ми закривали із перевиконанням дохідної частини.

До бюджету сільської ради за період з  01 січня по 01 грудня  2021 року з урахуванням трансфертів надійшло  коштів   у сумі    57 660 796,77 гривень, у тому числі загальний фонд  складає  56 444 894,00грн.(при плані 56 398 493,00грн.), спеціальний фонд складає 1 215 902,77грн. (при плані 572 011,00грн.) Видатки складають: 55 175 616,00гривень.

Завдання та напрямки діяльності сільської ради у 2021 році були визначені    сільськими програмами, виконання яких  має пряму і безпосередню дію на підвищення рівня добробуту жителів наших населених пунктів та  спрямовані на покращення благоустрою населених пунктів, зокрема дорожнього господарства, здійснення соціального захисту населення , розвитку культури та освіти, захисту населення у разі виникнення НС, забезпечення тимчасового працевлаштування безробітних громадян, охорони громадського порядку та інші. Основні завдання  всіх  Программ на 2021 рік майже на сто відсотків виконані.

За програмамою « Турбота » ( всього витрачено 151075.00 грн.):

надано матеріальну допомогу  населенню на лікування  в сумі 58000,00 грн.;

надано матеріальну допомогу  на покращення житлових умов 2000,00 грн.;

надано  матеріальну допомогу на поховання в сумі 4000,00 грн.;

поховання особи, яка на день смерті була одинокою не працювала та недосягла пенсійного віку 29172,45 грн.;

придбані продовольчі набори для відзначення населення на свята в сумі 13354,60грн.;

Що стосується благоустрою  населених пунктів Матвіївської  сільської територіальної громади, то на виконання заходів   фактично використано  1117841,24грн.

– оплата праці працівнику з благоустрою 61106,24 грн.;

– придбання матеріалів та обладнання для проведення благоустрою території-34212,00грн.;

– проведення обкосу та благоустрою територій населених пунктів – 343638,00грн.;

– придбано електричні лампи та інше електричне устаткування для вуличного освітлення-110565,00грн.;

– придбано та розміщено  відеоспостереженння в селищі міського типу Кам’яне  – 56800,00грн.;

– придбано та встановлено дитячий майданчик в селищі міського типу Кам’яне – 62000,00 грн.;

– прибирання території від твердих побутових відходів – 59896,00грн.;

– послуги автовишки для заміни електричних лам вуличного освітлення та інші супутні послуги -61328,00грн.;

–  оплата за електроенергію на  вуличне освітлення – 328296,00грн.;

За Програмою «Ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності» (витрачено 663057,00грн.)були виконані наступні роботи:

 • Зимове утримання ( прибирання снігу, посипка проти ожеледними матеріалами) 17335.00 грн.
 • Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Гагаріна, Л.Українки, провулка О.Стовби, під’їзд до центрального парку с. Матвіївка; вул. Польова с. Українка; вул. Т.Шевченка, провулок Степний с. Дружелюбівка; вул. Авраменко, Центральна  с. Гасанівка; вул. Центральна Новоіванівське; вул. Зарічна, Центральна, Шевченка, Горького с.м.т. Кам’яне;  вул. Молодіжна, Шкільна с. Купріянівка; вул. Центральна с. Бекарівка. Роботи виконані на суму 645722,00 грн. не враховуючи шлак, який був наданий комбінатом  ВАТ «Запоріжсталь» та відсів – ПрАТ «Янцевський гранітний кар’єр».

Програма «Підтримка діяльності комунальних підприємств» (всього витрачено 1 762 298,51грн.):

 • Оплата послуг за водопостачання (погашення боргу перед КП «Облводоканал») КП «Кам’яний сількомунгосп» 314007.51 грн.;
 • Оплата послуг за водопостачання (погашення боргу перед КП «Облводоканал») КП «Купріянівський сількомунгосп» 25000.00 грн.;
 • Придбання матеріальних цінностей (мотокоси, бензопили, мотоножниці) для КСП «Матвіївка» 25291,00 грн.;
 • Придбання ремонтної пересувної авто майстерні за підтримки Народного депутата Нікітіної М.В. 1398000,00 грн., з них 10 відсотків бюджет громади.

Програма Створення і використання матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій:

 • Придбання дизельного палива для пожежного автомобіля 18 ДРПЧ м.Вільнянськ 4902,50 грн.

Програма «Розвиток фізичної культури і спорту»(всього витрачено 21 738,00 грн.):

 • Придбано форму та інвентар для футбольної команди с. Купріянівка 14992.00 грн.;
 • Придбано туристичні палатки для команди «Джура» 6746.00 грн.

Програма «Організація суспільно-корисних робіт…» (особи які не сплачують аліменти):

 • Оплата заробітної плати 21146,00 грн.

Програма «Водозабезпечення населених пунктів Матвіївської сільської ради»:

 • Передача коштів для проведення робіт з прочистки мережі водовідведення с.м.т. Кам’яне ДУ-220 мм. 18600,00 грн.

Програма «Соціальний захист окремих категорій населення Матвіївської сільської ради» ( всього по програмі 26609,00 грн.):

 • Надання компенсації за здійснення соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі 21747,00 грн.;
 • Надання грошової допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю (гемодіаліз) 4862,00грн.

Програма «Оздоровлення та відпочинок дітей Матвіївської сільської ради на 2021 рік»:

 • Робота пришкільного табору «Перлини Всесвіту» на базі Матвіївського ЗНВК «Всесвіт» 72359,00 грн.;

Десять сімей скористались оздоровчими путівками для дітей придбані за рахунок державного та обласного бюджету на суму 118 715,00 грн.;

 Програма  « ПИТНА ВОДА» :

 • Замовлено та виготовляється проект на реконструкцію водопровідної мережі в с. Матвіївка по вул. Центральній вартістю 150000,00 грн.

Програма «Розвиток освіти на території Матвіївської сільської ради на 2021 рік» ( всього витрачено 37 476 567,00 грн.):

 •     На заробітну плату  вчителів з нарахуваннями  витрачено кошти в сумі –

19 088 277,00 грн.;

 •    На заробітну плату  працівників  з нарахуваннями  витрачено кошти в сумі -6 247 516,00грн.;
 •    На заробітну плату  працівників  дошкільної освіти з нарахуваннями  витрачено кошти в сумі – 3 387 444,00грн.;
 •   На заробітну плату  працівників  музичної школи з нарахуваннями  витрачено кошти в сумі – 714 994,00грн
 •    Витрати на харчування дошкільнят в сумі -332 926,00грн.;
 •    Витрати на харчування учнів навчальних закладів в сумі -1 317 827,00грн.;
 •    Придбання матеріальних цінностей, медикаментів, інші видатки в сумі – 769 936,00 грн.;
 •     Оплата енергоносіїв  в сумі -1 081 518,00грн.;
 •   Видатки на інклюзію в сумі 42 206,00 грн.;
 •    Виготовлення проекту та проведення капітального ремонту даху(споруди        навчального закладу « Всесвіт» в сумі 65000,00 грн.;
 •    Придбання елементів для дитячого майданчика,обладнання для  харчоблоків,меблів для шкільної їдальні (за підтримки Народного депутата Нікітіної М.В.) в сумі – 287 688,00 грн.

(спів фінансування 10% 28 769,00грн.);

 •    Придбання  сучасних меблів  та комп’ютерного  обладнання до початкових класів Нова українська школа (за підтримки Народного депутата Нікітіної М.В.) в сумі -251835,00грн.;
 •    Придбання ноутбуків для  Купріянівської  філії в сумі – 4008,00 грн. (Держбюджет зі спів фінансуванням 10%);
 •    Придбання шкільного автобусу (1270687,5 грн.) в сумі  508 275,00 грн. (спів фінансування 40%);
 •  Підвезення учнів та вчителів до навчальних закладів на навчання та додому в сумі -314 347,00грн.
 • Придбання лего наборів для робототехніки (за підтримки депутата Запорізької обласної ради Передерія О.Г. поза заходів програми) 80000,00 грн.

Культура   

Забезпечення фінансування палаців культури та організацій святкових заходів на території громади:

– заробітня плата працівникам  в сумі – 1276819,77грн.

– придбання предметних матеріалів в сумі – 4783,08грн.

– комунальні послуги в сумі – 72624,35грн.

– палевні брикети в сумі – 27500грн.

– придбання та виготовлення афіш на свято Незалежності в сумі- 200 грн.

– придбання та виготовлення рекламного банеру до дня Незалежності в сумі – 350 грн.

– придбання сувенірної продукції до дня Незалежності в сумі – 7500,00грн.

– нагородна продукція до дня Незалежності в сумі – 1043,00грн.

– придбання канцелярських товарів, грамот та подяк в сумі – 500грн.

– оформлення сцени до дня Незалежності України в сумі – 2000,00грн.

Програма « Фінансової  підтримки Вільнянської міської ради (для утримання організацій спільного користування) на 2021рік» всього по програмі 1961060,00 грн.:

 • Передача коштів іншої субвенції  для утримання КУ « Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в сумі 207 599,00 грн.;
 • Передача коштів іншої субвенції  для утримання  Вільнянського  місцевого архіву в сумі  109 374,00грн.;
 • Передача коштів іншої субвенції  для утримання  КУ «Вільнянська централізована бібліотечна система »  в сумі 303328,00грн.;
 • Передача коштів іншої субвенції  для утримання  КНП « Вільнянський центр первинної медико-санітарної допомоги»  в сумі 664 026,00грн.;
 • Передача коштів іншої субвенції  для утримання  КНП «Вільнянська  районна багатопрофільна лікарня»  в сумі 676 733,00грн.;

Здійснені заходи у сфері землеустрою, а саме:(назва Програм)

Програма « Забезпечення проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів села Матвіївка на 2021рік»:

 • Послуги з проведення нормативно-грошової оцінки по с.Матвіївка в сумі 67365,00грн.

Програма  «Про встановлення (зміну)меж села Дружелюбівка на 2021 рік»:

 • Послуги за виготовлення документації по розширенню меж с.Дружелюбівка  при виготовлені генерального плану села в сумі – 78570,00грн.

Програма  « Проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок    не сільськогосподарського призначення для подальшого продажу матвіївською сільською радою на 2021 рік»:

 • Проведення експертно-грошової оцінки землі в с. Матвіївка в сумі -6500,00грн.

Матвіївська сільська рада здійснює свою діяльністьвідкрито і гласно.

          На офіційному сайтісільської ради щоденно  висвітлюється інформація про роботу сільської ради, події, новини, заходи, які проходять на території громади.  Крім того, інформація про діяльність ради розміщується   на сторінці у фейсбуці.  Це дає змогу громадськості оперативно ознайомлюватися з подіями, що відбуваються за участю керівництва та депутатів сільської ради, посадових осіб місцевого самоврядування, знайомитися з нормативними актами, що приймаються.

        Всі населені пункти сільської ради газифіковані, забезпечені вуличним освітленням, водою, організовано роздільний збір  та вивіз ТПВ, громадяни мають доступ до мережі інтернет.  Не зовсім такі, як хотілося, але є дороги з твердим покриттям. Знову хочу зауважити, що  наша територія є привабливою для інвестування та розвитку. Ми маємо постійно працювати над підвищенням рівня життя  і розвитку громади. Сільська рада покладає надію на підтримку громади та допомогу у виконанні намічених завдань і планів. Оцінюючи досягнуте, знаючи проблеми, будемо активно вести пошук шляхів їх вирішення, щоб забезпечити прискорення позитивних зрушень в економіці і соціальній сфері, спираючись на зростаючий рівень організаторської роботи, конструктивну співпрацю сільської ради, громадян і господарств та підприємств, що  розташовані на території сільської ради.

        Наші перемоги — це наша сила й мотивація. Якщо навчимося відзначати навіть найдрібніші з них, то будемо щасливі щодня. А чітке розуміння мети найважливіша складова успіху.   Я вдячний усім, хто допомагав сільській раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями. Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею на благо наших мешканців і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду.

І нехай прийдешній  рік виправдає наші найсміливіші очікування.

Щиро дякую.