Про проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Вільнянського району

Вільнянське районне управління Головного управління                 Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує про те, що з метою забезпечення благополучної стабільної епізоотичної ситуації як на території Запорізької області, так і на території нашого району з 05 листопада 2021 року  розпочалась кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

        Розповсюдження приманок з вакциною буде проводитись шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями. Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3см на 5см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу. Для імунізації використовується вакцина Орісвак, виробник ТОВ «Укрветпромпостач» м. Бровари. Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу

         Прохання до мешканців Вільнянського району:з порозумінням відноситись до даного заходу та при виявленні приманок не брати їх руками,не переносити та не руйнувати.

       Довідково:Сказ– особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для людей та тварин. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліецефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, єнотовидні собаки, борсуки, вовки, бродячі собаки, коти. Передача вірусу людям відбувається при покусах та ослинені дикими тваринами.