Звіт про роботу відділу соціального захисту населення Матвіївської сільської ради

Відділ соціального захисту населення створений рішенням Матвіївської сільської ради від 24.11.2020 року №8 «Про затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів».

Основними завданнями Відділу є:

– забезпечення реалізації державної соціальної політики шляхом здійснення соціальної роботи із певними категоріями громадян;

– дотримання встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення Матвіївської територіальної громади.

– приймання, опрацьовування та передача необхідних документів до підрозділу соціального захисту населення за місцем розташування м.Вільнянськ, із застосуванням Програмного комплексу Інтегрогрована Інформаційна Система «Соціальна громада»;

Штатна чисельність відділу складає 2 працівника: 1 – начальник відділу, 1 – головний спеціаліст.

За період роботи відділом розроблено 2 сільських програми:

  • «Соціальний захист окремих категорій населення Матвіївської сільської ради на 2021 рік»;
  • «Оздоровлення та відпочинок дітей Матвіївської сільської ради на 2021 рік».

Відділом, в межах повноважень, надаються 26 адміністративних послуг соціального спрямування.

За звітний період роботи з 25.03.2021 по 30.11.2021 п.р. у відділ звернулося – 561 особа, яким надано консультації, правове вирішення проблемних питань: 

житлової субсидії  – 222; пільги на ЖКП: багатодітній сім’ї – 46; учасникам бойових дій – 14;  ветерани військової служби – 2 ; діти війни -2;  допомога, якщо батьки не сплачують аліментів на дитину – 8; допомога малозабезпеченій  сім’ї  – 46; допомога  одинокій матері  –  32; допомога багатодітній сім’ї – 23; допомога при народженні дитини  – 21; грошова компенсація вартості одноразової допомоги «пакунок малюка» – 17; допомога дитині померлого годувальника – 1; виплата особі з інвалідністю – 10; допомога по вагітності та пологам – 7; видача посвідчення багатодітній родині – 19; допомога по догляду за особою з інвалідністю, яка потребує догляду – 8; допомога по опіці – 4; компенсація як фізичній особі, яка надає соціальні послуги – 13; допомога непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 9; про укладення та реєстрацію колективного договору – 8; надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій, багатодітній сім’ї, інвалідам – 11; інші  (безкоштовне харчування дітей в школі; оформлення відпустки по догляду за дитиною до 3-х років батьку дитини, матеріальна допомога особі з інвалідністю) – 20; послуги  щодо  оздоровлення  дітей пільгової категорії  –  18. 

Протягом звітного періоду відділом прийнято та опрацьовано – 650 особових справ та документів таких видів державної соціальної допомоги:

 житлової субсидії  – 294; пільги на ЖКП: багатодітній родині – 28; учасникам бойових дій  – 19; допомога, якщо батьки не сплачують аліментів на дитину – 2; допомога малозабезпеченій  сім’ї  – 47; допомога  одинокій матері  – 20; допомога багатодітній сім’ї – 8; допомога при народженні дитини  – 24; грошова компенсація вартості одноразової допомоги «пакунок малюка» – 18; допомога дитині померлого годувальника – 3; пенсійна виплата – 13 ; виплата особі з інвалідністю – 11; допомога по вагітності та пологам – 9; видача посвідчення багатодітній родині – 11; допомога по догляду за особою з інвалідністю, яка потребує догляду – 5; компенсація як фізичній особі, яка надає соціальні послуги – 6; допомога по опіці – 4; послуги  щодо  оздоровлення  дітей пільгової категорії  –  13, адресна допомога ВПО – 3, компенсація за послугу «Муніципіальна няня» – 4, грошова  допомога  особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу – 8.

Облік прийнятих заяв і документів, надання консультацій реєструються в журналах відповідно до «Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги», затвердженої Наказом Мінсоцполітики від 19.09.2006 № 345 (зі змінами).

Для оформлення державної соціальної допомоги підготовлено і направлено 2 запити (по догляду за особою з інвалідністю, яка потребує догляду; непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату) до відділу Вільнянського відділення обслуговування громадян (Сервісний центр) ГУ ПФУ в Запорізькій області відомостей про суми пенсійних виплат.

Перевірено 139 особових справ одержувачів допомог щодо правильності оформлення пакету документів, прийнятих старостами від мешканців громади  (Дружелюбівська – 26, Кам’яна – 90, Купріянівська – 23).

Мешканцям громади, які звертаються до відділу, спеціалістами видано 89 повідомлень про призначення/відмову усіх видів соціальних допомог, послуг.

Відділом підключено Програмний комплекс «Соціальна громада». Прийняті документи для призначення усіх видів державної соціальної допомоги скануються і вся необхідна інформація вноситься в базу даних Програмного Комплексу. Сформовані електронні справи надсилаються до  Вільнянського підрозділу соц.захисту населення для подальшого опрацювання.

За звітний період сформовано і передано 114 електронних справ (соціальних допомог – 61, пільг – 8, субсидій – 45).

Відповідно до Програми «Соціальний захист окремих категорій населення Матвіївської сільської ради на 2021 рік»:

  • щомісяця здійснюється розрахунок грошової допомоги для відшкодування витрат на проїзд до КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» для проходження процедури гемодіалізу 2-м особам з інвалідністю. За звітний період відсутня заборгованість по виплаті матеріальної допомоги. 
  • здійснюється виплата компенсації за здійснення соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування. За звітний період відсутня заборгованість по виплаті компенсації.

Загальне фінансування заходів Програми на 2021  рік складає 43157.00 грн.

Протягом квітня –  жовтня поточного року відділом соціального захисту населення, як реєструючим органом у Матвіївській територіальній громаді, було проведено повідомну реєстрацію 10 колективних договорів, змін та доповнень до них.   

Надано методичну допомогу 8 підприємствам, установам, організація щодо укладання та реєстрації колдоговорів.

Реєстри територіальних угод, колективних договорів, змін та доповнень до них щомісячно ( при наявності)  оприлюднюється на офіційному вебсайті сільської ради.

Відділом здійснюється прийом і облік заяв з питань оздоровлення дітей пільгових категорій. Відібрано і підготовлено 10 пакетів документів для направлення дітей до закладів оздоровлення та відпочинку («Артек» м.Київ зміна 16.07-05.08 – 1, зміна 26.09-16.10 -1; «Молода Гвардія» м.Одеса зміна 16.07-04.08 – 2, зміна 07.08-27.08 – 1; «Меотіда» м.Приморськ зміна 28.08-17.09 – 5) відповідно до отриманого плану розподілу. 

10 сімей пільгової категорії скористалися оздоровчими послугами (7 – багатодітні, 2 – діти з інвалідністю, 1 – працівник соціальної сфери). На придбання путівок дітям пільгової категорії з державного та обласного бюджетів виділено 118715.00 грив.

Відділом підготовлено 56 контрольних документів: щомісячних – 7, щоквартальних, одноразових – 49.

За звітний період надійшло 2 звернення Урядової «Гарячої лінії» від громадян з питань виплат соціальної допомоги: відшкодування витрат на проїзд хворим на ниркову недостатність,  виплату компенсації за здійснення соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі особі з інвалідністю 1 групи. На звернення громадян надано роз’яснення щодо правового вирішення порушеного питання.

У разі необхідності надається консультативна допомога у складанні актів обстеження житлово-побутових умов сім’ї для одержання житлової субсидії.

Постійно для розміщення на вебсайті сільської ради надається інформація щодо діяльності роботи відділу, та інші публікації і консультації, які мають практичне значення, 

З метою підвищення професійної кваліфікації спеціалістами відділу прийнято участь у 7 семінарах, що стосуються питань адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад.

Для забезпечення належної організації процесу передачі особових справ в електронному вигляді із застосуванням Програмного Комплексу «Соціальна Громада» до підрозділу соціального захисту населення за місцем розташування м.Вільнянськ, працівники  відділу пройшли онлайн навчання.

Приміщення відділу розташоване у зручному місці для всіх мешканців громади. Для осіб похилого віку та осіб з інвалідністю приміщення облаштоване пандусом. Відділ забезпечений необхідною технікою та меблями для комфортних комунікацій із відвідувачами в системі  надання адміністративних послуг соціального спрямування. 

Начальник відділу                                                      Лідія КРОХМАЛЬ