Шановні мешканці Матвіївської громади!

Розпочався осінньо – зимовий період, і відтак можливе погіршення погодніх умов. Щоб у Ваших оселях незважаючи на негоду, було надійне електропостачання, просимо сприяння у очищенні трас електроліній від гілок дерев та кущів .

Під час складних погодніх умов є гілля дерев, яке ламається і спричиняє замикання чи обриви електропроводів. Крім того, непоодинокі й випадки ураження струмом людей від дотику до обірваних дротів.

Водночас, згідно з п. 5 «Правил охорони електричних мереж», затверджених Кабінетом Міністрів України 4 березня 1997 р. уздовж повітряних ліній електропередачі встановлено охоронні зони у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою до 1 кВ – 2 метри, до 20 кВ – 10 метрів, до 35 кВ – 15 метрів, до 110 кВ – 20 метрів, до 150, 220 кВ – 25 метрів. У межах охоронних зон повітряних ліній забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження (п.8 «Правил охорони електричних мереж»).

Також відповідно до п. 5.5. «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

–        на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво  – забудовники чи власники цих територій;

–        на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Отож , якщо на Вашій землі поблизу ліній електропередач є дерева чи кущі, слідкуйте за їхнім станом та обрізайте гілки поряд із електропроводами. А плануючи, де посадити саджанці, памятайте про межі охоронних зон. Таким чином Ви убережете себе, своїх рідних чи колег від можливих перебоїв із електропостачанням та небезпеки ураження струмом від обірваних проводів.

Також зверніть увагу – якщо повітряні лінії електропередач проходять через Ваші земельні ділянки, де ростуть фруктові дерева, стежте, аби їх висота не перевищувала 4 м. Інакше вони підлягатимуть вирубці як такі, що можуть спричинити пошкодження лінії. (п. 7 «Правила охорони електричних мереж»).

У разі недотримання вищевказаних заходів, Матвіївська  сільська рада змушена буде передати документи на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті сільської ради. Порушення ст.152 Адміністративного кодексу України  у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів –  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від  340,00 грн.  до 1360,00 грн., громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850,00 грн. до 1700,00 грн.

Заздалегідь вдячні за порозуміння і співпрацю –
Матвіївська сільська рада