Інформація щодо необхідності укладання договору на послуги з поводження з побутовими відходами

Комунальне підприємство «Дружелюбівський сількомунгосп» повідомляє про те, що рішенням сільської ради від 18.05.2021 № 73 «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами» з 01.06.2021 для мешканців Матвіївської сільської ради встановлено нові тарифи на послуги.

Для  мешканців багатоквартирного будинку на 1 особу у розмірі – 8,55 грн.;

Для мешканців приватного сектору на 1 особу  у розмірі – 16,10 грн.;

Для бюджетних організацій ( вивіз 1 контейнера) у розмірі -173,22 грн.;

Для підприємств, організацій, установ та фізичних осіб підприємців

( вивіз 1 контейнера) у розмірі – 207,87 грн.

Повідомляємо, що для подальшого надання послуг з поводження з побутовими відходами Споживачі усіх категорій повинні укласти догорів Про надання відповідних послуг з КП «Дружелюбівський сількомунгосп».

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII Споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Згідно ст. 35-1 Закону України «Про відходи» № 187/98-ВР поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами» від 10 грудня 2008 року № 1070 затверджено типовий договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Укладення договору про надання житлово-комунальних послуг є обов’язком Споживача, відмова Споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч.3 ст.6, ст. ст. 627, 630 Цивільного Кодексу України, ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст. 35-1 Закону України «Про відходи».

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 7Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Споживач зобов’язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.

Відсутність договору на вивіз побутових відходів може бути розцінено як адміністративне правопорушення передбачене ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», яке тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стосовно укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг  просимо Споживачів звертатися за адресами:

КП «Матвіївський сількомунгосп» с. Матвіївка, вул. Центральна, 77 а

КП «Кам’яний сількомунгосп» смт. Кам’яне, вул. Центральна, 11

КП «Дружелюбівський сількомунгосп» с. Дружелюбівка, вул. Олімпійська, 4

Додатково повідомляємо, що для мешканців с. Матвіївка послуги з поводження з побутовими відходами будуть надаватися за без контейнерною схемою, а саме  збір ТПВ у спеціалізовані біорозчинні пакети за отриманням яких мешканці повинні звернутися за адресою:КП «Матвіївський сількомунгосп» с. Матвіївка, вул. Центральна 77а,