Інформація щодо необхідності укладання договору на послуги з поводження з побутовими відходами

Рішенням Матвіївської сільської ради від 22.04.2021 № 59 виконавцем комунальної послуги із збирання та вивезення твердих  побутових відходів на території Матвіївської сільської ради визначено саме КП «Дружелюбівський сількомунгосп»

Комунальне підприємство «Дружелюбівський сількомунгосп» повідомляє про те, що рішенням сільської ради від 18.05.2021 № 73 «Про встановлення тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами» з 01.06.2021 для мешканців Матвіївської сільської ради встановлено нові тарифи на послуги.

Для  мешканців багатоквартирного будинку на 1 особу у розмірі – 8,55 грн.;

Для мешканців приватного сектору на 1 особу  у розмірі – 16,10 грн.;

Для бюджетних організацій ( вивіз 1 контейнера) у розмірі -173,22 грн.;

Для підприємств, організацій, установ та фізичних осіб підприємців

( вивіз 1 контейнера) у розмірі – 207,87 грн.

Повідомляємо, що для подальшого надання послуг з поводження з побутовими відходами Споживачі усіх категорій повинні укласти догорів Про надання відповідних послуг з КП «Дружелюбівський сількомунгосп».

Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII Споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Згідно ст. 35-1 Закону України «Про відходи» № 187/98-ВР поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами» від 10 грудня 2008 року № 1070 затверджено типовий договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами.

Укладення договору про надання житлово-комунальних послуг є обов’язком Споживача, відмова Споживача послуг від укладення договору в такому разі суперечить вимогам ч.3 ст.6, ст. ст. 627, 630 Цивільного Кодексу України, ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст. 35-1 Закону України «Про відходи».

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 7Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, Споживач зобов’язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.

Відсутність договору на вивіз побутових відходів може бути розцінено як адміністративне правопорушення передбачене ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», яке тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стосовно укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг  просимо Споживачів звертатися за адресами:

КП «Матвіївський сількомунгосп» с. Матвіївка, вул. Центральна, 77 а

КП «Кам’яний сількомунгосп» смт. Кам’яне, вул. Центральна, 11

КП «Дружелюбівський сількомунгосп» с. Дружелюбівка, вул. Олімпійська, 4

Додатково повідомляємо, що для мешканців с. Матвіївка послуги з поводження з побутовими відходами будуть надаватися за без контейнерною схемою, а саме  збір ТПВ у спеціалізовані біорозчинні пакети за отриманням яких мешканці повинні звернутися за адресою:КП «Матвіївський сількомунгосп» с. Матвіївка, вул. Центральна 77а,