Інформаційні матеріали до Дня пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

Під час відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій основна увага була зосереджена на інформаційно-освітньому та патріотично-виховному напрямках. З метою інформування громадян, організовано проведення медійних заходів, з використанням інтернет-ресурсів та соціальних мереж.

На офіційному сайті Матвіївської сільської ради та вебсторінках закладів культури клубного типу, бібліотек у соціальній мережі Facebook розміщено тематичну інформацію рекомендовану листом Офісу Президента України від 12.05.2021 № 41-01/626 щодо відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій.

В цей день було приспущено Державний Прапор України на будинках і спорудах Матвіївської сільської ради, підприємств та організацій громади.